serwery titanfall padly ofiara atakow DDoS

Serwery Titanfall padły ofiarą ataków DDoS

Wydawca: Electronic Arts Inc.
Producent: Respawn Entertainment
Data premiery: 11 marca 2014
Gatunek: FPS

Choć dla niektórych może wydawać się to dziwne, że serwery Titanfall są w dalszym ciągu wspierane, to jeszcze dziwniejszym może wydawać się fakt, że nadal znajdują się na nich gracze, którzy pomimo 7 lat od premiery gry nadal poświęcają jej swój czas.
Z pewnością ci gracze w ostatnim czasie mogli napotkać na problemy związane z logowaniem się do gry. Te problemy związane są z atakami hakerskimi. Jak podał deweloper odpowiedzialny za grę, czyli Respawn Entertainment serwery gry padły właśnie celem ataków DDoS, które są badane przez producenta.
Na chwilę obecną brak jest oficjalnych informacji na temat tego, kto może stać za atakami, ale wiadome jest, że zespół programistów pracuje w pocie czoła, aby przywrócić serwery do stanu używalności.

Pomimo że gra Titanfall doczekała się kontynuacji Titanfall 2 oraz gry Apex Legends, której akcja rozgrywa się w uniwersum związanym z Titanfall, to jednak pierwsza część nadal posiada swoich zagorzałych fanów, którzy po dziś dzień toczą wirtualne walki. Choć komunikat studia głównie dotyczył pierwszej części gry, to atakowane są także serwery drugiej odsłony. Miejmy nadzieję, że deweloper szybko poradzi sobie z problemem i w najbliższym czasie nie będą już pojawiały się błędy przy próbie logowania do gry.