shadow tactics blades of the shogun otrzyma samodzielny dodatek

Shadow Tactics: Blades of the Shogun otrzyma samodzielny dodatek

Wydawca: Daedalic Entertainment
Producent: Mimimi Games
Data premiery: 6 grudnia 2016
Gatunek: RTS

Wydawca Daedalic Entertainment właśnie poinformował, że do gry Shadow Tactics: Blades of the Shogun, zmierza samodzielny dodatek. Przypomnę, że Shadow Tactics: Blades of the Shogun jest grą z gatunku RTS (dokładniej można to opisać jako gra taktyczna).
Nadchodzący dodatek będzie nosił podtytuł Aiko’s Choice i po raz kolejny przeniesie nas do świata Shadow Tactics, którego akcja rozgrywa się w Japonii.
Gracz wcieli się w rolę kunoichi Aiko, czyli jednej z głównych bohaterek podstawowej wersji gry i mimo tego, że do uruchomienia Aiko’s Choice nie będzie wymagana podstawowa wersja gry, to zgodnie z zapewnieniami dewelopera warto się zapoznać chociaż z pierwszymi misjami, aby dowiedzieć się, o co w tym wszystkim chodzi.

Aiko jest mistrzynią kamuflażu używająca dywersji do odwracania uwagi przeciwników aby odwrócić ich uwagę. Główna bohaterka myślała, że skończyła już ze swoim dawnym życiem, ale szybko została wyprowadzona z błędu kiedy na horyzoncie pojawił się nowy przeciwnik mający związek z tym, z czym Aiko myślała, że skończyła. Będzie więc musiała ponownie zebrać swoich przyjaciół, aby stawić czoła demonom swojej przeszłości.
Gra ma zadebiutować na PC pod koniec 2021 roku – dokładna data premiery nie została jeszcze ujawniona.