Silniki graficzne

Opisy najpopularniejszych silników graficznych, które posłużyły do stworzenia wielu znanych i lubianych gier komputerowych. Niektóre z opisywanych silników są znane większość z Was, ale część silników jest na tyle archaiczna i nieużywana od tak dawna, że ich nazwy nie będą nikomu nic mówiły.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat stosowanych technologii w produkcji gier oraz tego, w jakich języku programowania zostały stworzone, to na tej stronie poznasz odpowiedzi na te pytania. Oprócz tego, na tej stronie można znaleźć informację na temat gier oraz dat ich wydania, które zostały stworzone w oparciu o dany silnik, a także samą informację na temat daty premiery samego silnika graficznego.

Temat silników graficznych jest tak obszerny, że ciężko byłoby zliczyć wszystkie dostępne na rynku silniki oraz ich wersje więc poniżej znajdują się tylko te, które w jakiś sposób zapisały się na kartach historii lub przyczyniły się do rozwoju jakiejś technologii. Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości związane z językiem programowania, jaki został użyty przy tworzeniu większości z tych silników, odpowiem już teraz – jest to język C praz C++ ale nie są to jedyne języki programowania, które posłużyły do stworzenia tych silników, o czym więcej możecie dowiedzieć się, zaglądając do opisu każdego z silników.