skull czyli predator 5 powstaje i bedzie prequelem

Skull czyli Predator 5 powstaje i będzie prequelem

Tak dobrej wiadomości nie spodziewałem się dzisiaj zobaczyć. Chociaż to czy będzie ona faktycznie dobra czy nie, to się okaże po premierze, ale na teraz można już potwierdzić, że prace nad filmem Predator 5 są już prawie ukończone, a informację przekazali sami producenci filmu – John Davis i John Foks.
Piąta odsłona przygód Predatora będzie nosiła tytuł Skull i będzie prequelem dla wszystkich poprzednich filmów z serii. Film będzie przedstawiał pierwszą wizytę przybysza z obcej planety na ziemię, ale nie jest jeszcze znane dokładne umiejscowienie czasowe fabuły filmu. Przypomnę, że pierwsza część filmu zadebiutowała w 1987 roku, czyli możemy oczekiwać, że akcja Predator 5 będzie rozgrywać się jeszcze przed tymi wydarzeniami.

Jedyne co mnie martwi to to, że główną postacią (nie mówię o Predatorze) ma być kobieta. Pamiętajmy, że cykl filmów powstał gdy na ekranie rządzili nieśmiertelni twardziele pokroju Rambo i Terminatora. Nie wiem, czy filmowi wyjdzie na dobre takie usilne feminizowanie bohaterów, bo robienie prequela np. tylko po to, żeby pokazać, że kobiety nie są wcale słabą płcią kosztem Predatora, jak dla mnie mija się z celem. Może to zabrzmieć nieco seksistowsko, ale skoro kobiety tak bardzo żądają równouprawnienia, to może pora zastanowić się nad tym, żeby np. na olimpiadzie, nie było podziału na kategorie męskie i żeńskie skoro wszyscy są równi. Wciskanie kobiet jako główne bohaterki tylko dlatego, bo tak chcą feministki i różne ruchy mówiące o równości mija się z celem i przynosi tylko odmienny efekt, a cierpią na tym wszyscy. I właśnie w tym przypadku mam nadzieję, że nie ucierpi na tym najnowsza odsłona filmu o Predatorze.

Na razie nic nie wiadomo na temat przybliżonej daty premiery, ani nawet na temat aktorki, która wcieli się w główną postać, ale można być pewnym, że raczej prędzej niż później dowiemy się więcej szczegółów z nadchodzącego filmu Skull.