Solucja

Solucja jest to opis przejścia gry komputerowej. W solucji mogą znaleźć się też wszystkie sekrety i ukryte przedmioty wraz z opisem, jak do nich dotrzeć. Pewnie każdy z nas spotkał na swojej drodze taką grę, która sprawiła wiele problemów z przejściem i ostatecznym rozwiązaniem było sięgnięcie do poradnika, czyli solucji.

Każda solucja może być inaczej skonstruowana i może (ale nie musi) posiadać instrukcje dotyczącego tego, w jaki sposób powinno się z niej korzystać. Jeśli spotkacie się z legendą w solucji, to nie powinno Was to zdziwić, ponieważ aby była ona bardziej przejrzysta i czytelna, często dodaje się do niej mnóstwo grafik i różnokolorowych czcionek, które ułatwiają odnalezienie się w gąszczu informacji.

Wraz ze wzrostem możliwości solucja nie musi ograniczać się już tylko do wersji papierowej. Teraz powstają także solucje w postaci video poradników, które szczegółowo pokazują, jak przejść dany etap gry co sprawia, że pisemne solucje tracą na popularności, ale dla mnie i tak są one nadal przyjemniejsze w odbiorze nić filmowe odpowiedniki.

Sprawdź również: