south park

South Park otrzyma kolejną grę

Nie ma chyba osoby, która wcześniej nie słyszałaby o kreskówce South Park. Wśród graczy ten tytuł także jest znany za sprawą serialu oraz dwóch gier, jakie do tej pory powstały – mowa tu oczywiście o South Park: Kijek Prawdy z 2014 roku oraz bezpośredniej kontynuacji South Park: The Fractured But Whole z 2017 roku. Obie gry zostały dosyć ciepło przyjęte przez fanów oraz krytyków za zachowanie klimatu swojego animowanego odpowiednika.
Właśnie pojawiła się informacja o tym, że powstaje kolejna odsłona gry osadzona w świecie South park, a za wyciek tej informacji odpowiada jeden ze współtwórców serialu Matt Stone. Nad grą mają pracować osoby, które już wcześniej pracowały przy dwóch pierwszych odsłonach, jednak trzecia część gry ma być zupełnie czymś innym i będzie się znacznie różnic od South Park: Kijek Prawdy i South Park: The Fractured But Whole. Główną różnicą ma być przeniesienie trzeciej części w pełne 3D co zwiększy immersję. Nie wiadomo jeszcze, o czym będzie opowiadać trzecia część i czego będzie dotyczyć, jednak z pewnością trafi ona w gusta fanów, a mi nasuwa się porównanie serii South Park do cyklu GTA, który także w trzeciej odsłonie przeszedł w trzeci wymiar, co wyszło tylko serii na dobre.
Nie wiadomo jeszcze kiedy można spodziewać się premiery trzeciej części gry, ale nie liczyłbym na to zbyt prędko. Czas oczekiwania umiliłbym sobie ogrywając dwa poprzednie tytuły.