Spin-off

Spin-off można dosłownie tłumaczyć jako skutek uboczny. I w sumie jest to idealne określenie do tych słów, ponieważ mianem spin-off określa się wszystko, co jest w jakiś sposób powiązane z główną znaną serią czy to filmów, seriali, czy gier komputerowych.
Jeśli jacyś bohaterowie filmów, seriali, czy gier komputerowych są na tyle charakterystyczni i charyzmatyczni, to często kończy się tym, że dostaną oni własną, osobną opowieść i tak na przykład było w przypadku filmu: Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw, który nie wnosił nic nowego do głównej serii, a przedstawiał losy dwóch bohaterów serii Szybkich i wściekłych.
Better Call Saul jest spin-offem serialu Breaking Bad, który powstał na prośbę fanów, którzy chcieli poznać losy charyzmatycznego i nie do końca uczciwego adwokata Saul’a Goodmana.

Patrząc na to co dzieje się na przestrzeni ostatnich lat można powiedzieć, że spin-offy w dużym stopniu zyskały na popularności i stanowią świetny element rozbudowujący dane uniwersum, pozwalając na dokładniejsze zapoznanie się z konkretnymi bohaterami i zrozumienie ich postępowania. Innym określeniem, jakim można zastąpić słowa „spin-off”, to franczyza, więc słysząc jedno z tych dwóch określeń będziecie teraz wiedzieć, czego ono dotyczy i na czym polega.

Sprawdź również: