spirala wkrotce trafi do kin

Spirala wkrótce trafi do kin

Reżyser: Darren Lynn Bousman
Scenariusz: Pete Goldfinger / Josh Stolberg
Data premiery: 14 maja 2021
Gatunek: Horror

Dla tych, co nie wiedzą, Spirala stanowi duchowego spadkobiercę lubianej przez wielu serii filmów „Piła”. Można ten film nazwać też rebootem serii pod nową nazwą. Choć Spirala miała trafić do kin już w zeszłym roku, to twórcy z oczywistych względów (pandemicznych) przesunęli jej premierę na maj 2021.
Skoro do premiery filmu pozostał już lekko ponad miesiąc, ruszyła także kampania marketingowa i w sieci pojawił się także najnowszy zwiastun, który możecie zobaczyć poniżej:

Fabuła filmu będzie skupiała się wokół osoby detektywa Ezekiela „Zeka” Banksa, który w końcu chce wyjść z cienia swojego ojca, który w wydziale zabójstw jest żywą legendą. W końcu Zeke będzie miał na to szanse za sprawą prowadzonego śledztwa w sprawie sadystycznych morderstw, które motywem przypominają zbrodnie znane sprzed lat związane z piłą.
Za reżyserią filmu odpowiedzialny jest Darren Lynn Bousman, który wcześniej pracował przy 2, 3 i 4 odsłonie Piły. Na ekranie zobaczymy takie nazwiska jak Chris Rock w roli Ezekiela oraz Samuela L. Jacksona, który wcieli się w jego ojca.
Fani serii Piła już mogą zacierać ręce, ponieważ w filmie z pewnością będzie wiele nawiązań do słynnej serii, a Spirala może okazać się wstępem do całkiem nowej serii.