star wars knights of the old republic remake

Star Wars: Knights of the Old Republic Remake

Wydawca: Lucasfilm Ltd.
Producent: Aspyr Media, Inc.
Data premiery: b/d
Gatunek: RPG/TPP

Na tą informację czekali chyba wszyscy fani uniwersum Gwiezdnych Wojen. Mimo że od ostatniej trylogii Gwiezdnych Wojen od Disney’a staram się trzymać z daleka, tak ta informacja okazała się dla mnie niemałym zaskoczeniem, bo w ogóle nie spodziewałem się tej zapowiedzi.
Podczas wczorajszego PlayStation Showcase został zaprezentowany krótki teaser zwiastujący nadchodzący remake Star Wars: Knights of the Old Republic. Dla mnie jako fana tej serii jest to świetna wiadomość, bo jest ona dodatkowo niespodzianką. Co wiadomo w tej chwili na temat tej gry? Pewne jest, że powstaje i za produkcje odpowiada studio Aspyr Media, które wcześniej miały już do czynienia z Gwiezdnymi Wojnami, bo tworzyli porty dla kilku gier pochodzących z tego uniwersum.

Wiadomo też, że cały szkielet fabularny i wszystkie wcześniejsze zadania i wątki występujące w grze także zostaną, co jest świetną informacją, bo to stanowi o sile tej gry. Kolejną rzeczą, która jest pewna, to taka, że prace nad grą, póki co znajdują się we wczesnej fazie, więc nie ma co liczyć na szybką premierę. Mam tylko nadzieję, że odbędzie się ona blisko lipca 2023 roku, bo właśnie na ten termin przypadają 20 urodziny pierwszej części gry. Wydanie remake’u w tym terminie byłoby symboliczne dla tej gry. Początkowo mówiło się, że gra ma być exclusivem na PS5, ale szybko wyszło sprostowanie i Star Wars: Knights of the Old Republic Remake ukaże się zarówno na Playstation 5 jak i PC.