statek ever given blokujacy kanal sueski znalazl sie w flight simulator

Statek Ever Given blokujący Kanał Sueski znalazł się w Flight Simulator

Wydawca: Microsoft Studios
Producent: Asobo Studio
Data premiery: 18 sierpnia 2020
Gatunek: Symulator

Jeszcze niedawno pisałem o nowej łatce do Microsoft Flight Simulator, która poprawia wydajność gry (pod tym adresem), a już pojawiła się informacja o pojawieniu się moda, który dodaje do gry statek Ever Given blokujący Kanał Sueski.
Nie od dziś wiadomo, że społeczność moderów nigdy nie śpi i stara się niemal na bieżąco rozbudowywać ulubione tytuły o wszystkie aktualne zdarzenia.
Pierwszy mod dodający blokujący statek pojawił się w sieci już dwa dni temu, ale na mod o większej jakości i szczegółowości pojawił się do pobrania w dniu wczorajszym. Ukazuje on statek ustawione w poprzek kanału, a oprócz niego widoczne są nawet holowniki próbujące go uwolnić oraz inne jednostki zatrzymane przez zaistniały incydent.

Przy okazji wspomnę jeszcze, że do gry trafić ma aktualizacja dodająca Wielką Brytanię oraz Irlandię, która dodaje szczegółową mapę wysp wraz ze wszystkimi punktami charakterystycznymi dla danego regionu. Takie podejście jest rzadkością w dzisiejszych czasach, bo przypomnijmy, że zaraz po premierze Asobo Studio dodało do gry japońskie lokalizacje, a w grudniu do gry dodano obsługę VR dla graczy. Dzisiaj mało która gra może pochwalić się takim wsparciem zaraz po premierze, a tutaj nowe aktualizacje wychodzą regularnie plus udostępniono narzędzia moderskie, za sprawą których nowe mody pojawiają się niemal codziennie.