syn vina diesla wystapi w szybkich i wscieklych 9

Syn Vina Diesla wystąpi w szybkich i wściekłych 9

Reżyser: Justin Lin
Scenariusz: Chris Morgan / Daniel Casey
Data premiery: 25 czerwca 2021
Gatunek: Akcja/Sci-Fi

Seria, która powinna skończyć się 4-5 części temu nadal potrafi zaskakiwać. Właśnie okazało się, że w dziewiątej odsłonie Szybkich i wściekłych wystąpi Vincent Sinclair, który prywatnie jest synem Vina Diesla grającego jedną z głównych ról w serii.
10-letni syn aktora ma się wcielić w młodego Dominica Toretto w retrospekcjach, które pojawią się w filmie. Ciekaw jestem czy takie retrospekcje będą pojawiać się już w każdej kolejnej odsłonie, bo seria już tak odeszła od swoich korzeni i jest tak eksploatowana, że kolejne części będą pewnie powstawać, póki cała obsada filmu nie przejdzie na emeryturę. Chociaż wtedy też pewnie będą powstawać kolejne odsłony, coś w stylu: Szybcy i wściekli 32, gdzie fabuła będzie kręcić się wokół wyścigów nielegalnie modyfikowanych wózków inwalidzkich.

Angaż 10-latka wydaje się być naturalnym wyborem. W końcu kto mógłby być bardziej podobny do młodego Dominica? Ale pewien niesmak jest. W końcu seria Szybcy i wściekli, to nie kadra piłkarska, że w końcu musi nastąpić wymiana pokoleniowa, a sama seria już od dawna jest tak oderwana od rzeczywistości, że serię Gwiezdnych Wojen przy nich można uznać za film oparty na faktach.
Widząc trailery i zwiastuny najnowszej części, możemy spodziewać się po filmie jeszcze większej dawki absurdu, ale czego się spodziewać po filmie, który nastawiony jest już tylko na trzepanie kasy i nic więcej.
Widząc pierwszy raz informację o tym, że w filmie wystąpi syn Vina Diesla od razu oczami wyobraźni widziałem pewnego, znanego i mało lubianego osobnika, który wypowiedział słowa: korupcja, nepotyzm, kolesiostwo. Coś w tym jest, a nam pozostaje czekać do 25 czerwca, żeby zobaczyć jak to wszystko będzie wyglądało. Niech moc będzie z wami.