szykuje sie rok pod znakiem marvela

Szykuje się rok pod znakiem Marvela

Rok 2021 z pewnością będzie zapamiętany z dwóch rzeczy. Pierwszą będzie ogólnoświatowa pandemia, a druga będzie dotyczyła masowego przekładania premier filmowych (które są bezpośrednim następstwem wspomnianej pandemii).
Choć ten rok z pewnością nie daje wielu powodów do zadowolenia, to z pewnością pewna grupa osób może poczuć się wręcz rozpieszczona. Mam tutaj na myśli oczywiście wszystkich fanów Marvela, bo sądząc po premierach zaplanowanych na ten rok, mogę śmiało powiedzieć, że rok 2021 będzie należał właśnie do produkcji z uniwersum MCU.

Produkcje Marvel na 2021 rok

Jakie są więc plany wydawnicze Marvela na ten rok? Poniżej znajdziecie odpowiedź na wszystkie pytania.

Falcon i Zimowy Żołnierz – Marzec 2021

falcon i zimowy zolnierz

19 marca na platformę Disney Plus trafił serial skupiający się na losach Sama Wilsona oraz Bucky’ego Barnes’a. Serial będzie odnosił się do tego w jakiś sposób Sam Wilson wykorzysta dziedzictwo, jakie otrzymał po Kapitanie Ameryce? Czy od momentu kiedy otrzymał on legendarną tarczę Kapitana nadal jest Falconem?
W serialu będziemy mogli zobaczyć bohaterów znanych z kinowych ekranizacji:

– Anthony Mackie jako Sam Wilson / Falcon,
– Sebastian Stan jako Bucky Barnes / Zimowy Żołnierz,
– Daniel Brühl jako Zemo,
– Sharon Carter jako Emily VanCamp,
– James Rhodes jako Don Cheadle,

LOKI – 11 czerwca 2021

loki

Kolejny serial opowiadający o ulubionym czarnym charakterze z MCU, czyli o Lokim. W główną rolę wcieli się nie kto inny jak Tom Hiddleston. Oprócz niego na ekranie będziemy mogli zobaczyć także Owena Wilsona oraz Sophie Di Martino.
Sam serial nie będzie opowiadał o losach skruszonego Lokiego, który zginął w pierwszych minutach Avengers: Wojna bez granic. Serial będzie przedstawiał Lokiego z czasów kiedy uciekł on z tesseraktem, a nad wszystkim trzymała pieczę Time Variance Authority, czyli między wymiarowa agencja chroniąca oś czasu.

Niewykluczone jest, że w serialu Loki będzie przenosił się między wymiarami i odwiedzał różne epoki łączące wydarzenia i historie znane z filmów Marvela z historiami znanymi z komiksów. Serial również ukaże się na platformie Disney Plus.

Czarna Wdowa – 9 lipiec 2021

czarna wdowa

Pierwsza pełnoprawna ekranizacja Marvela w tym roku. Tym razem film Czarna Wdowa będzie opowiadał o losach Natashy Romanoff, a akcja filmu będzie rozgrywała się pomiędzy wydarzeniami znanymi z Kapitana Ameryki: Wojna bohaterów i Avengers: Wojna bez granic.
Film będzie opowiadał o tym jak Natasha spotka postać Yelene Belova, która jest kolejną rekrutką programu Czarna Wdowa oraz Czerwonego Strażnika, który jest rosyjskim odpowiednikiem Kapitana Ameryki.
Na ekranie będziemy mogli zobaczyć:

– Scarlett Johansson jako Natasha Romanoff / Czarna Wdowa,
– Florence Pugh jako Yelena Belova,
– David Harbour jako Alexei Shostakov / Czerwony Strażnik,
– O-T Fagbenle jako Mason,
– Rachel Weisz jako Melina Vostokoff,
– William Hurt jako Thaddeus Ross.

Tak jak wspominałem wcześniej, premiera filmu Czarna Wdowa została przesunięta na 9 lipca 2021, i jednocześnie trafi do kin oraz na platformę Disney Plus.

Eternals – 5 listopada 2021

eternals

Kolejna pełnoprawna ekranizacja od Marvela w tym roku, która swoją premierę będzie miała już w 5 listopada 2021. Eternals będzie opowiadało o rasie nieśmiertelnych istot, które ukształtowały historię ziemi.
Jest to chyba najbardziej napchany gwiazdami film od Marvela jaki powstał do tej pory. Na ekranie pojawią się:

– Angelina Jolie jako Thena,
– Richard Madden jako Ikaris,
– Salma Hayek jako Ajak,
– Kumail Nanjiani jako Kingo,
– Gemma Chan jako Sersi,
– Kit Harington jako Dane Whitman,
– Brian Tyree Henry jako Phastos.

The Eternals rozpoczną całkiem nową serie filmów osadzoną w MCU i nie wiadomo jeszcze czy trafi ona na platformę Disney Plus ponieważ premiera określą kinowy debiut filmu.

Spider-Man: No way home – 17 grudnia 2021

spider man no way home

Już 17 grudnia na ekrany kin trafi trzecia odsłona przygód Człowieka Pająka o podtytule No Way Home. Jeszcze nie wiadomo za dużo o fabule filmu, ale podejrzewa się, że zostanie w nim wykorzystana możliwość przechodzenia między wymiarami, co sprawi, że do swoich ról będą mogli wrócić Alfred Molina jako Doktor Octopus oraz Jamie Foxx jako Electro.
W roli Spider-Mana ponownie zobaczymy Toma Hollanda. Możliwe, że w filmie będziemy mogli zobaczyć jak Jonah Jameson ujawni całemu światu tożsamość Petera Parkera.

Oprócz wspomnianych wyżej filmów pozostają jeszcze dwa tytuły, których premiera określana jest tylko jako późny 2021 rok. Można więc podejrzewać, że premiery Hawkeye oraz Ms. Marvel zostaną przełożone na 2022 (pod warunkiem, że nie zaburzy to chronologii) lub dokładna data ich premiery zostanie wkrótce oficjalnie ogłoszona.