terraria rozeszla się w 35 mln egzemplarzy

Terraria rozeszła się w 35 mln egzemplarzy

Wydawca: Re-Logic
Producent: Re-Logic
Data premiery: 16 maj 2011

Wydawca gry Terraria, czyli Re-Logic właśnie pochwaliło się ilością kopii, jaka trafiła do graczy od momentu premiery swojego dzieła.
Wydana niemal 10 lat temu Terraria, która swoje 10 urodziny będzie obchodzić dokładnie 16 maja, rozeszła się w 35 milionach egzemplarzy (po zsumowaniu wszystkich możliwych platform na jakie trafiła gra).
Jest to wynik o tyle imponujący, że Terraria jest skierowana raczej do wąskiego grona graczy, którym przypadnie do gustu klimat, w jakim utrzymana jest ta produkcja.

Według informacji, jaka pojawiła się na stronie producenta, można wyczytać, że:

– na komputery PC sprzedano 17,2 mln kopii,
– na wszystkie konsole sprzedano 8,5 mln kopii,
– na urządzenia mobilne trafiło 9,3 mln kopii.

W sumie daje nam to wynik 35,2 mln kopii – i ja się pytam gdzie ta nieopłacalność wydawania gier na komputery PC ze względu na piractwo? Z powyższych danych jasno wynika, że na same komputery sprzedano niemal tyle egzemplarzy co na konsole i urządzenia mobilne razem wzięte.
Terraria swoje triumfy na PC świeci głównie na Steam, gdzie co jakiś czas możemy kupić ją w naprawdę niskiej cenie – w przedziale 14 – 18 zł (poza promocją kosztuje 35 zł).

Wynik 35 milionów z pewnością zostanie przebity, zwłaszcza że w ostatnich latach można zauważyć, że Terraria przeżywa swoją drugą młodość, która szybko nie minie. Biorąc pod uwagę plany wydawnicze Re-Logic, które zakładają ciągłe aktualizacje i rozszerzanie produkcji o nową zawartości, a także udostępnienie wsparcia dla warsztatu Steam gdzie społeczność będzie mogła pracować nad indywidualnymi rozszerzeniami. Przyszłość dla Terrari maluje się w iście tęczowych kolorach.