the crown z 6 sezonami

The Crown z 6 sezonami

Nic się nie zmieniło w kwestii długości, jaką ma mieć serial The Crown. Od początku Peter Runner (showrunner serialu) zapowiadał, że serial zamknie się na 6 sezonach i tego zdania nie zmieni. W listopadzie 2020 roku zadebiutował 4 sezon serialu i jednocześnie najgłośniejszy z dotychczasowych, opowiadający o losach księżnej Diany, która zginęła w tragicznym wypadku. To właśnie ostatni sezon tak wpłynął na rozpoznawalność serialu i pozwolił mu dotrzeć do grona osób, które raczej nie interesowały się tym, jak monarchia wygląda od kuchni (w tym gronie byłem także i ja).
Nie wiem na ile wydarzenia przedstawione w serialu są faktycznym odzwierciedleniem wydarzeń, jakie miały miejsce w przeszłości, ale muszę przyznać, że całkiem przyjemnie się ogląda odcinek po odcinku. Nie jest to co prawda „Dom z papieru” lub „Lupin”, które wciągają tak, że ogląda się je praktycznie „na raz”, ale nie zmienia to faktu, że serial ogląda się po prostu dobrze.

Producentka wykonawcza serialu zdradziła, dlaczego serial skończy się właśnie na 6 sezonach i nie będzie poruszał bieżących losów członków rodziny królewskiej. Z jej wypowiedzi wynika, że Peter Runner nie chce opowiadać bieżących losów, ponieważ wszystkie dziejące się aktualnie wydarzenia są zbyt świeże, aby móc dokładnie je opisać i przedstawić w jak najdokładniejszy sposób. Trzeba by było posunąć się do koloryzowania opowieści lub do dodania własnych interpretacji pewnych sytuacji, czego twórcy serialu chcą uniknąć.
5 sezon serialu The Crown zadebiutuje na platformie Netflix w 2022 roku, natomiast data premiery finałowego sezony nie jest jeszcze znana i nie wiadomo, które okresy będzie przedstawiać. Z pewnością 5 i 6 sezon będą gratką dla fanów serialu, którzy dzięki niemu mogą poznać bliżej etykietę, której muszą przestrzegać członkowie rodziny królewskiej i przekonać się, że są oni po prostu takimi samymi ludźmi, jak my.