trebusze zawitaja do civilization 6 juz w przyszlym tygodniu

Trebusze zawitają do Civilization 6 już w przyszłym tygodniu

Wydawca: 2K Games
Producent: Firaxis Games
Data premiery: 21 października 2016
Gatunek: Strategiczna

Jak ten czas leci. Mam wrażenie, że premiera Civilization 6 odbyła się zaledwie wczoraj, a to już niemal 5 lat odkąd ostatnia odsłona tej uznanej serii pojawiła się na sklepowych półkach.
Dzisiaj już wiadome jest, że nowa i niestety już ostatnia, darmowa aktualizacja swoją premierę będzie miała w przyszłym tygodniu. Nowe rozszerzenie nosi nazwę: Civilization 6 New Frontier Pass i przyniesie sporo potrzebnych usprawnień.
Z pewnością główny nacisk Firaxis Games położyło na kwestie balansu rozgrywki, aby rozgrywanie kampanii było tak samo wymagające dla każdej z dostępnych cywilizacji. Do tej pory decydując się na rozgrywkę Hiszpanią oraz Gruzją mogliśmy liczyć na dużo łatwiejsze zwycięstwo niż ma to miejsce w przypadku pozostałych cywilizacji.

Póki co ujawniono tylko te dwie narodowości, które ulegną poprawie, a informacje o większej ilości poprawek zostaną ujawnione bliżej premiery aktualizacji.
Balans rozgrywki to nie jedyna zmiana, jaką wniesie do gry darmowa aktualizacja. W aktualizacji zawarte będą także 3 nowe jednostki wojskowe:

– piechota,
– zbrojni,
– trebusze.

Poprawie uległa, także sztuczna inteligencja odpowiedzialna za obsługę jednostek morskich.
Bliżej premiery poprawki, która ma odbyć się już w przyszłą środę – 21 kwietnia 2021 roku – będzie można zapoznać się z większą ilością zmian, jakie trafią do gry. Warto będzie się z nimi zapoznać, bo pomimo tego, że jest to darmowa aktualizacja, to część zmian, jakie wprowadzi będzie dotyczyło dodatków, które trzeba dokupić, aby móc zobaczyć wszystkie zmiany.