Tutorial

Tutorial to nic innego jak poradnik do czegoś. Ze względu na tematykę serwisu, w tym przypadku uznajmy, że tutorial dotyczy poradników do gier w postaci poradnika przejścia jakiejś misji w danej grze lub po prostu poradnik opisujący przejście całej gry wraz z odkrywaniem wszystkich jej sekretów.
Tutorialem można nazwać także opis złożenia całego komputera lub poszczególnych części takich jak np. montaż procesora na płycie głównej itp.
Tutorial jest w zasadzie nieodzownym elementem każdej gry. Nie spotkałem się jeszcze z grą, do której nie powstał mniej lub bardziej dokładny poradnik. Jako poradnik można już uznać instrukcję jaką zamieszcza wydawca w pudełku z grą, chociaż w dobie wszechobecnej cyfryzacji coraz ciężej o papierowe instrukcje do gier – wiadomo, trzeba być eko i zawsze można zaoszczędzić na druku. Kiedyś instrukcje do gier można było porównać do lektury na wieczór bo były tak obszerne, a dzisiaj po otwarciu pudełka nie zawsze możemy liczyć nawet na płytę z grą, że o jakiejkolwiek instrukcji nie wspominając.