tworca gears of war pracuje nad nowym projektem

Twórca Gears of War pracuje nad nowym projektem

Ciekawe informacje, związane z twórcą Gears of War krążą po sieci. Według najnowszych danych możliwe, że Cliff Bleszinski pracuje właśnie nad nowym projektem. Nie wiadomo czym może być ten nowy projekt, ale nie jest to pewnik jeżeli chodzi o to, że może to być kolejna gra komputerowa.
Aby nieco przybliżyć losy Cliffa, powiem że gdy w 2012 roku opuszczał Epic Games, nie mógł narzekać na brak zainteresowania ze strony pracodawców. Dwa lata udało mu się wytrwać na wakacjach, by wrócić do branży za sprawą prac nad strzelanką LawBreakers. Jednak ze względu na wysoki próg wejścia do gry nie przyjęła się ona na rynku i nie osiągnęła większego sukcesu. W 2018 roku Cliff zamknął swoje studio Boss Key Productions, a cztery miesiące po zamknięciu studia, gra LawBreakers została całkowicie usunięta z rynku.

Po tej porażce Cliff zarzekał się, że już na zawsze kończy z gamedevem i nie planuje więcej pracować nad żadnymi projektami związanymi z grami komputerowymi. Jednak według starego powiedzenia – nigdy nie mów nigdy. Wystarczyły niespełna 3 lata, aby to powiedzenie znalazło swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości i Cliff przyznał, że aktualnie pracuje nad kilkoma projektami, ale nie koniecznie muszą to być gry komputerowe. Z tego widać, że jednak ciągnie wilka do lasu i tylko czekać, aż dowiemy się więcej szczegółów na temat tajnych projektów i z czym mogą być one związane.
Nie liczyłbym na powrót Cliffa do prac nad serią Gears of War jednak mogę przypuszczać, że bardzo prawdopodobne jest to, że jednak projekt w jakiś sposób powiązany jest z grami. Aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami, polecam śledzić Twittera Cliffa, bo właśnie tam dzieli się on swoimi pomysłami i przemyśleniami, a od czasu do czasu możemy liczyć na jego odpowiedź na zadane przez nas pytanie.