tworca silent hill zapowiada prace nad nowa gra

Twórca Silent Hill zapowiada prace nad nową grą!

Wydawca: Bokeh Game Studio
Producent: Bokeh Game Studio
Data premiery: 2023
Gatunek: Horror

Na taką wiadomość czekali wszyscy fani horrorów! Właśnie pojawiła się informacja, że Keiichiro Toyama znalazł nowe studio i pracuje nad kolejną grą z gatunku horror. Dla przypomnienia powiem, że Keiichiro Toyama w grudniu opuścił japońskie studio Sony Interactive, w którym pracował nad takimi tytułami jak Siren and Gravity Rush oraz legendarną serią Silent Hill, którą Keiichiro tworzył jeszcze pracując w Konami.

Od tego czasu Keiichiro Toyama założył nowe studio Bokeh Game Studio, które współtworzą takie osoby jak Junyą Okurą (reżyser gry) oraz producent Kazunobu Sato. Wszystkie wymienione przeze mnie osoby pracowali nad serią Siren and Gravity Rush.
W końcu panowie zaczęli dzielić się pracami nad nowym tytułem z fanami i z napływających informacji wynika, że studio Bokeh Game aktualnie pracuje nad nową grą w klimatach horroru.
Wiemy więc na pewno, że Keiichiro Toyama wrócił do swojego ulubionego gatunku, a jako inspirację do tworzenia swojego nowego dzieła wykorzystuje twórczość reżyserów filmowych takich jak: Wong Kar-Wai i Fruit Chan. Gra ma nie być typowym horrorem, ponieważ mają się w niej znaleźć elementy dramatu, akcji oraz thrillera, a gracz cały czas ma mieć poczucie zagrożenia w momencie gdy zostanie wpędzony w irracjonalne sytuacje.

Gra wstępnie ma ukazać się w 2023 roku, ale nie jest to pewny termin i wszystko jeszcze może ulec zmianie. Więcej szczegółów na temat prac nad tytułem z pewnością będzie można znaleźć na oficjalnej stronie studia oraz w mediach społecznościowych twórców. Nie wiem jak Wy, ale ja już nie mogę się doczekać większej ilości informacji.