tworcy metro exodus pracuja nad nowym tytulem

Twórcy Metro Exodus pracują nad nowym tytułem

Od premiery Metro Exodus minęły już ponad 2 lata (15 lutego 2019 roku), a dopiero teraz dochodzą słuchy, że studio odpowiedzialne za ten tytuł, czyli 4A Games zabiera się za produkcje zupełnie nowego tytułu. Nie ma co jednak popadać w hurra optymizm, bo póki co projekt znajduje się na bardzo wczesnym etapie prac (możliwe, że są to dopiero prace koncepcyjne).
Deweloper oprócz tego, że prace są na bardzo wczesnym etapie, szuka nowych pracowników, aby zwiększyć swoje moce przerobowe. Na oficjalnej stronie dewelopera pojawiło się kilkadziesiąt nowych stanowisk do obsadzenia, co może sugerować o skali nowego przedsięwzięcia, jednak oprócz wzmianki na temat tego, że są to oferty pracy do różnych projektów, nie dowiemy się nic więcej.

Poszukiwane osoby mają wesprzeć grafików przy pracach koncepcyjnych środowiska oraz stworzeń. Nowe osoby będą mogły brać udział w tworzeniu nowego stylu graficznego gry, a także tworzyć dokumentację projektową.
Z niektórych ogłoszeń wynika, że gra będzie budowana w oparciu o wewnętrzny silnik graficzny i wewnętrzne środowisko programistyczne, a osoby szukane na stanowiska mają wykazywać się pasją do gier FPS.
Fani serii Metro mogą spać spokojnie, bo nowa odsłona na pewno się ukaże i prace nad nią trwają w najlepsze, a gra ukaże się na konsole nowej generacji oraz PC. Nowym elementem, który pojawi się w serii, będzie tryb wieloosobowy.

Na razie nie wiadomo kiedy oba tytuły pojawią się na rynku, jednak sądząc po modelu wydawniczym 4A Games pewnie nie prędko. Między premierami Metro Last Light, a Metro Exodus było 6 lat przerwy, a skoro Exodus pojawił się w 2019 roku, to można założyć, że następna gra z serii pojawi się w okolicach 2023-2024 roku.