tworcy pubg pracuja nad nowa gra z otwartym swiatem

Twórcy PUBG pracują nad nową grą z otwartym światem

Twórcy odpowiedzialni za powstanie gry Playerunknown’s Battlegrounds, czyli PUBG Studio pracują nad kolejną grą. Według przecieków ma to być shooter w klimatach science fiction z otwartym światem. Przeciek w zasadzie wyszedł przez przypadek, na podstawie analizy pojawiających się ofert pracy skierowanych do osób, jakich potrzebuje aktualnie PUBG Studio.
Jest to o tyle ciekawa i zaskakująca informacja, bo wiadomo, że gdzieś tam już trwają pracę nad następcą PUBG, a tutaj jeszcze twórcy dorzucają sobie kolejny projekt, nad którym chcą się skupić. W chwili obecnej wspomniany projekt wstępnie został nazwany jako Vertical, co można tłumaczyć jako shooter z elementami łamigłówek.
W grze pojawić się mają cyborgi, pojazdy, drony i mechy, a w kwestiach technologicznych wszystko ma napędzać Unreal Engine 4, co nie jest żadnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę fakt, że Playerunknown’s Battlegrounds także powstało na tym silniku.

W kwestiach optymalizacyjnych miejmy nadzieję, że twórcom pójdzie ona lepiej niż przy pierwszej grze, która do dzisiaj miewa problemy ze stabilnością. Na razie jeszcze dużo nie wiadomo na temat powstającego projektu, ale z pewnością będziemy mogli spodziewać się większej ilości informacji w nadchodzących miesiącach.