ujawniono daty wyprzedazy steam

Ujawniono daty wyprzedaży Steam

Na taką informację z pewnością czekali wszyscy fani wyprzedaży i łowcy okazji. Za pośrednictwem serwisu SteamDB wyciekły prawdopodobne daty wszystkich nadchodzących wyprzedaży, jakie w tym roku pojawią się jeszcze na platformie Steam. Można uznać, że są to dwie informacje – jedna zła i jedna dobra.
I właśnie ta dobra jest taka, że wiadomo kiedy się odbędą te wyprzedaże i na kiedy możemy szykować portfele, natomiast zła informacja jest taka, że właśnie te wyprzedaże z pewnością w pewnym stopniu przewietrzą nam sakiewki.
W tym roku możemy liczyć jeszcze na co najmniej 3 wielkie wyprzedaże: pierwsza związana z Halloween, druga związana z nominacjami do Nagród Steam oraz trzecia związana z zimową wyprzedażą.

Warto mieć przygotowane środki na te wyprzedaże, bo czasami trafią się prawdziwe perełki pokroju Wiedźmin I: Edycja Rozszerzona za 2 zł, Wiedźmin II: Zabójcy Królów również w cenie 2 zł i wiele więcej.
Sam już od kilku lat korzystam z okazji na tych wyprzedażach, ale nie twierdzę, że nie trzeba być na nich czujnym, bo czasami zdarza się tak, że gra oferowana w epickiej promocji na Steam okaże się tańsza w normalnej dystrybucji i już niejednokrotnie byłem tego świadkiem, więc pamiętajcie, żeby do tej wyprzedaży, jak i każdej innej podchodzić z głową.

Terminy wyprzedaży Steam

Tak prezentuje się grafik z nadchodzącymi okresami wyprzedaży na platformie Steam:

Halloween Sale 2021 – rozpocznie się już 28 października i potrwa do 1 listopada (tu trzeba się będzie spieszyć jeżeli chce się trafić na dobrą okazję),
Jesienna wyprzedaż 2021 (Autumn Sale 2021) – rozpocznie się 24 listopada i potrwa do końca miesiąca czyli do 30 listopada (podczas jesiennej wyprzedaży odbędą się także nominacje gier do nagród Steam),
Zimowa/Świąteczna wyprzedaż 2021 (Winter Sale 2021) – rozpocznie się 22 grudnia i potrwa aż do 5 stycznia (podczas zimowej wyprzedaży odbędzie się głosowanie na Nagrody Steam dla gier, które zostaną wyłonione z wcześniejszych nominacji).

Pamiętajcie jednak, że te daty nie są jeszcze oficjalnie potwierdzone przez Valve, ale w zeszłych latach takie przecieki znalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, więc myślę, że ten rok nie będzie raczej odstępstwem od reguły.
Przynajmniej teraz wiecie na kiedy musicie przygotować swoje sakiewki z zaskórniakami, żeby kupić, być może brakujące pozycje do swoich kolekcji po okazyjnych cenach.