ujawniono tytuł matrix 4

Ujawniono tytuł Matrix 4

Jeśli ktokolwiek czeka na premierę czwartej odsłony serii Matrix, to z pewnością ucieszy go fakt, że film otrzymał właśnie oficjalny tytuł. To tylko potwierdza, że premierze filmu nic nie zagraża i swoją premierę powinien mieć dokładnie na 2 dni przed wigilią, czyli 22 grudnia 2021 roku. Oficjalny tytuł filmu to The Matrix Resurrections. W tłumaczeniu 1 do 1 na język polski można spodziewać się podtytułu Zmartwychwstanie.
Na ekranie ponownie zobaczymy Neo, w którego wcieli się nie kto inny jak Keanu Reeves oraz Trinity grana przez Carrie-Anne Moss. Oprócz nich w filmie wystąpią: Jessica Henwick, Jonathan Groff, Neil Patrick Harris, Ellen Hollman, Jada Pinkett Smith, Daniel Bernhardt, Christina Ricci, Yaha Abdul-Mateen II i jeszcze parę nazwisk.
Za reżyserię odpowiada już nie jeden z braci Wachowski tylko siostra Wachowski, a dokładniej Lana Wachowski.

Gdyby nie czasy, w jakich żyjemy nie miałbym nic przeciwko powstaniu kontynuacji tej legendarnej serii. Oczywiście jako legendę uznaję tylko pierwszą część, bo druga i trzecia to już była zbyt duża paplanina na temat filozofii i sensu istnienia, ale czwartej części obawiam się jeszcze bardziej.
A obawiam się jej dlatego, że może okazać się manifestem dla osób z mniejszości. Nie zdziwię się, jak na koniec filmu zobaczymy Neo mówiącego, że zawsze identyfikował się jako kobieta albo tak naprawdę był kobietą w ciele mężczyzny i tego typu sugestie. Niestety przez ostatnie lata wkraczamy na taki grunt, że bycie hetero sprawia, że ktoś jest w mniejszości albo jest przez to piętnowany. Jeżeli będziecie chcieli obejrzeć najnowszego Matrixa, to będziecie mieli dwie możliwości, bo film trafi jednocześnie do kin oraz na platformę HBO Max.