ultima underworld i syndicate znikają z gog

Ultima Underworld i Syndicate znikają z GoG

Jeżeli nie posiadacie jeszcze w swojej kolekcji na GoG takich tytułów jak Ultima Underworld oraz Syndicate, to powinniście się pospieszyć. Obie gry będą dostępne na platformie tylko do 28 czerwca 2021 roku. Na prośbę samego Electronic Arts gry zostaną tego dnia usunięte z platformy GoG. Jeśli już jesteście w posiadaniu obu tych gier, to nie macie się czego bać, bo po tym terminie gry nie zostaną usunięte z waszych bibliotek.
Prośba EA dotyczy tylko wersji dostępnej na sprzedaż. Obie gry swoje premiery miały w czasach prehistorycznych w kontekście branży gier komputerowych, czyli w 1992 oraz 1993 roku. Pewnie wiele z osób odwiedzających tą stronę nie było jeszcze nawet na świecie.
Wydawcą obu gier było właśnie EA i możliwe, że prośba ta, ma związek z pracami nad jakimiś remasteratmi lub kontynuacjami obu gier – oczywiście są to tylko domysły, bo równie dobrze może się okazać, że EA chce mieć po prostu swoje tytuły na wyłączność na platformie Origin (i od pewnego czasu, w ramach współpracy, także na Steam).

Wspomnę jeszcze o tym, że obie gry stanowią kamienie milowe dla gatunków, jakie reprezentują – i tak Ultima Underworld, jest pierwowzorem dla gatunku dungeon crawlerów natomiast Syndicate stanowi jedną z pierwszych i zarazem przełomowych gier taktycznych, rozgrywanych w czasie rzeczywistym.
Chcąc uzupełnić braki w swojej kolekcji o oba tytuły albo jeszcze się nad tym zastanawiacie, to macie ku temu idealną okazję, ponieważ gry można kupić za niespełna 5 zł.