umarl pes niech zyje efootball

Umarł PES niech żyje eFootball!

Największy konkurent FIFA zmienia nazwę! Od dzisiaj Pro Evolution Soccer, czyli PES zmienia nazwę na eFotball i co jeszcze ciekawsze – przechodzi na model Free to Play.
Konami już oficjalnie zmieniło nazwę swojej najpopularniejszej serii gier sportowych i jednocześnie zapowiedziało, że będzie ona dostępna na wszystkich platformach: PC, PS 5, PS 4, Xbox Series X i S, Xbox One oraz na urządzeniach mobilnych. Konieczny do odnotowania jest fakt, że na każdej platformie gra będzie udostępniać te same funkcje i nie będzie miejsca na dzielenie graczy między lepszy, a gorszy sort – tak jak ma to miejsce w przypadku HyperMotion w FIFA 22, którym będą mogli się cieszyć tylko posiadacze konsol nowej generacji.
Wszystkie wersje eFootball będą miały możliwość rozgrywki crossowej z tym zastrzeżeniem, że gracze mobilni będą musieli zaopatrzyć się w odpowiednie kontrolery jeżeli będą chcieli grać przeciw graczom konsolowym i PC.

Kolejną nowością jest przesiadka na nowy silnik graficzny – Unreal Engine 4. Jest to przesiadka z dotychczasowego autorskiego silnika FOX od Konami. Niestety to, że eFootball ma być darmowe, nie oznacza wcale, że nie trzeba będzie za niego płacić. Dostęp do gry będzie miał każdy, ale na początek będzie można rozgrywać lokalne mecze takimi drużynami jak FC Barcelona, Juventus, FC Bayern, Mancheste United itp., a inne tryby gry będą dodawane stopniowo w ramach płatnych DLC. Nie wiadomo jeszcze jakie ceny będą obowiązywały ale na pewno Konami nie będzie na tym stratne (nie można mieć wszystkiego).
Nie nastawiajcie się także na wielką rozbudowę gry w stosunku do tego co widzieliśmy w Pro Evolution Soccer. Gra jest skierowana na wszystkie platformy, więc z pewnością będziemy musieli pogodzić się z faktem, że otrzymamy okrojoną rozgrywkę, która będzie wzbogacana o mniejsze lub większe nowości już po oficjalnej premierze.

W eFootball ze względu na zastosowanie Unreal Engine 4 zobaczymy zupełnie nowy system animacji nazwany Motion Matching, który pozwala na tworzenie czterokrotnie większej ilości animacji piłkarzy. Oczywiście nie warto tutaj porównywać go do tego co oferuje FIFA 22 i technologia HyperMotion, ale jednocześnie pamiętajmy, że cały czas mówimy o tytule free to play. Więcej informacji na temat nowej odsłony PES…eFootball możemy spodziewać się już pod koniec sierpnia, a na premierę pewnie będzie trzeba poczekać do zimy (data premiery nie została jeszcze ogłoszona).