undawn na nowo zdefiniuje gatunek gier survival

Undawn na nowo zdefiniuje gatunek gier survival

Wydawca: Tencent
Producent: Tencent
Data premiery: b/d
Gatunek: Survival

Twórcy mobilnego PlayerUnknown’s Battlegrounds – Tencent – właśnie ogłosili, że pracują nad nową grą survivalową, która według ich zapewnień ma na nowo zdefiniować ten gatunek.
Gra będzie nosiła tytuł Undawn i będzie opowiadała o losach grupy ocalałych ludzi w postapokaliptycznym świecie, który opanowany jest przez zombie, ale to nie chodzące trupy stanowią największe zagrożenie, jakie przyjdzie nam spotkać w świecie stworzonym na potrzeby gry.
Undawn będzie oferował tryby PvE oraz PvP, z oprócz zwykłego zbierania surowców w celu przetrwania, gracze będą mogli łączyć w grupy, handlować między sobą różnymi zasobami oraz budować schronienia przed zagrożeniami.

Producent wykonawczy Rick Li zapowiedział, że chcą stworzyć nowy typ gier akcji, które będą łączyć ze sobą elementy RPG mogące całkowicie przedefiniować ten gatunek gier na każdej dostępnej platformie.
Tencent poinformował również, że Undawn jest oficjalną nazwą gry, która wcześnie była dostępna tylko na platformy mobilne – Przebudzenie Świtu. Na tą chwilę nie wiadomo czy crossplay między platformami będzie możliwy, ale z pewnością będzie on testowany.

Na prezentowanych przez twórców materiałach trudno się dopatrzyć elementów, które będą w stanie przedefiniować gatunek na nowo, ponieważ wszystko, co prezentują, gdzieś można było zobaczyć już wcześniej. Szumne zapowiedzi mogą więc zostać bez pokrycia.
W grze mają pojawić się także frakcje i to właśnie one mają stanowić największe zagrożenie. Na razie nic więcej nie wiadomo o nadchodzącym tytule, ale każdy fan gier survival powinien dodać tytuł Undawn do obserwowanych.