Upgrade

Upgrade jest na tyle uniwersalnym określeniem, że może dotyczyć wielu aspektów. Upgradem można nazwać nową wersję jakiegoś modelu samochodu, nową edycje jakiegoś modelu telefonu itp. Upgrade nie jest niczym innym jak ulepszeniem czegoś co już funkcjonuje.
Jednak tutaj słowo upgrade będzie odnosiło się do opisywania rozwoju postaci, nowej wersji gry, jakiegoś patcha lub po prostu do rozbudowy komputera.
To właśnie do rozbudowy komputera najczęściej będzie się odnosiło określenie „upgrade”, bo wymiana każdej części ze starego komputera na nowszą/lepszą można nazwać upgradem.
Słowo upgrade jest mocno związane z branżą komputerową ze względu na dynamikę z jaką rozwija się ta branża, a przynajmniej rozwijała, bo w tej kwestii nie ma się co oszukiwać, że w ostatnich latach nastąpiło lekkie spowolnienie jeżeli mowa o rozwoju technologii. Wydawanie nowych kart graficznych i procesorów może na to nie wskazywać, ale jednak osiągi nie są już tak spektakularne jak jeszcze kilka lat wstecz, gdy każda nowa karta graficzna wyznaczała nową jakość.