valheim z kolejnym sprzedanym milionem

Valheim z kolejnym sprzedanym milionem

Wydawca: Coffee Stain Publishing
Producent: Iron Gate Studio
Data premiery: 2022
Gatunek: Survival

Chociaż Valheim zadebiutowało dopiero we wczesnym dostępie, a oficjalna premiera gry ma mieć miejsce w 2022 roku, to już można powiedzieć, że gra okazała się sporym sukcesem. Na tyle dużym, że skala popularności zaskoczyła samych twórców, którzy teraz w pocie czoła pracują nad łatkami do zgłaszanych przez liczne grono graczy.
Gra Valheim zadebiutowała we wczesnym dostępie 2 lutego 2021 i gdy miesiąc po tym wydarzeniu twórcy świętowali 5 milionów sprzedanych kopii, teraz podali informację, że w ciągu następnych dwóch tygodni liczba graczy przekroczyła barierę 6 milionów graczy.

Nie są to skomplikowane obliczenia, z których można obliczyć, że w ciągu dwóch tygodni gra Valheim trafiła do kolejnego miliona użytkowników i to jeszcze w fazie wczesnego dostępu. Zwykle gry we wczesnym dostępie nie mogą liczyć nawet na połowę tej liczby, nie wspominając już o barierze 6 milionów i to osiągniętą w momencie gdy część środowiska przewidywała spadek zainteresowania produkcją.
Pewnie w najbliższym czasie będziemy mogli spodziewać się informacja o przekroczeniu kolejnej bariery sprzedanych egzemplarzy, zwłaszcza że na horyzoncie widać już aktualizację „Hearth and Home”, która pozwoli na tworzenie bardziej skomplikowanych konstrukcji za sprawą dodanie do gry nowych komponentów, a to chyba w każdej grze survivalowej jest podstawą przetrwania.

Chociaż nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery rozszerzenia, ze względu na intensywne prace nad błędami, które wymagają pilnej poprawy, to z pewnością w momencie jego premiery będziemy mogli spodziewać się kolejnych rekordów sprzedaży. Tylko co stanie się w momencie premiery gry, która wyjdzie z fazy wczesnego dostępu, a wszystkie rekordy zostaną już pobite?
Obyśmy uniknęli sytuacji, gdzie gracze w momencie wyjścia produkcji z wczesnego dostępu otrzymają „martwą” grę.