valve software

Studio Valve Software

Rok założenia: 1996
Założyciel/Założyciele: Gabe Newell, Mike Harrington
Kraj: USA

Firma została założona w 1996 roku przez Gabea Newella i Mikea Harringtona w Kirkland w USA. Obecna siedziba firmy znajduje się w Bellevue. Valve jest to studio/firma, która stanowi markę samą dla siebie. To właśnie oni stoją za serią gier Half-Life i Counter-Strike .
Po części studio stało się ofiarą własnego sukcesu, tworząc niemal idealne gry, właśnie z serii Half-Life. Po wypuszczeniu drugiej części i dodatków, otwartego zakończenia – do tej pory nie zdecydowano się na wypuszczenie kontynuacji, ponieważ oczekiwania fanów są tak ogromne, że bez względu na to jak ta gra będzie wyglądać, to i tak nie będą one zaspokojone.
W 2003 roku Valve udostępniło najpopularniejszą obecnie platformę sprzedażową gry. Oczywiście mowa tutaj o platformie Steam, która zapewnia firmie regularne, milionowe zyski.
Oprócz Half-Life i CS’a studio wypuściło także gry takie jak: Dota 2, obie części gry Portal, Left 4 Dead czy też Team Fortress. Aktualnie studio utrzymuje, że pracują jednocześnie nad kilkoma projektami, ale nie wiadomo dokładnie jakie tytuły dokładnie znajdują się aktualnie na warsztacie.