VR – Virtual Reality

VR jest to skrót od słów „virtual reality”, czyli w tłumaczeniu na polski – wirtualna rzeczywistość. Jest to kolejny krok w rozwoju technologicznym, który pozwala na jeszcze większą immersję z grą ponieważ korzystając z wirtualnej rzeczywistości, jesteśmy w stanie grać w gry, które oddziałują na nasze zmysły niemal z każdej strony.
Korzystając z gogli VR gra zaczyna otaczać nas w 360 stopniach, a my możemy całkowicie zatracić się w tego typu rozgrywce.
Za sprawą wirtualnej rzeczywistości nie tylko możemy całkowicie wejść do świata gry, ale możemy np. w ten sposób oglądać filmy lub przyglądać się jakimś obiektom, które mogły do tej pory być poza naszym zasięgiem.

Korzystając z wirtualnej rzeczywistości możemy całkowicie zatracić się w wirtualnym świecie ale nie jest to rozrywka przeznaczona dla każdego i nie jest jeszcze na tyle dopracowana żeby weszła do bardziej komercjalnego użytku.
Wiele osób do tej pory narzeka na różne dolegliwości po kilkugodzinnych sesjach gry z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości, a kolejny problemem jest konieczność posiadania mocnego sprzętu, aby uciągnąć grę w wysokich ustawieniach w na tyle stabilnej ilości klatek, aby nie powodować dyskomfortu podczas rozgrywki.

Sprawdź również: