w fifa 22 na pc nie zobaczymy hypermotion

W FIFA 22 na PC nie zobaczymy HyperMotion

Wydawca: Electronic Arts Inc.
Producent: EA Sports
Data premiery: 1 październik 2021
Gatunek: Sportowa

Electronic Arts po raz kolejny pokazuje gdzie ma pecetowych graczy. Jeśli z niecierpliwością oczekujecie na nową wersję FIFA 22 i chcecie pograć w nią na PC, to niestety za pełną cenę nie otrzymacie pełnoprawnej gry. Będą to tylko drobne zmiany w składach plus kilka usprawnień. W kwestii oprawy graficznej i głównych zmian, takich jak reklamowane Hypermotion, to nie ma co liczyć na to, że pojawią się one w najnowszej odsłonie gry na PC. Dostaną je tylko gracze, którzy kupią wersję gry przeznaczoną na konsole najnowszej generacji.
Co jest powodem takiego podejścia do graczy PC? Tłumaczenie EA jest tak bezczelne, że aż śmieszne. Według Electronic Arts część z graczy nie dysponuje odpowiednio mocnym komputerem do odpalenia FIFA 22 w sposób pozwalający na ukazanie wszystkich fajerwerków graficznych, więc nie chcąc wykluczać tej części graczy ze słabszym sprzętem, postanowili ograniczyć wprowadzanie tych zmian dla wszystkich graczy PC.

No świetnie…skoro 20% graczy ma niewystarczająco mocny sprzęt, to żeby nie poczuli się pokrzywdzeni, to pozostałe 80% też nie dostanie żadnych zmian – cóż za logiczne wytłumaczenie. A może, zamiast podawać takie wymówki warto by było przysiąść nad optymalizacją gry?
Czym w zasadzie jest ten cały HyperMotion? Jest to technologia pozwalająca na przechwytywanie ruchu i za pomocą algorytmu analizuje ona wszystkie dotychczasowe mecze i dostosowuje nowe animacje w czasie rzeczywistym, aby stworzyć jak najbardziej naturalne zachowanie ruchu piłki nożnej na boisku. Jednak ta technologia nie tylko będzie odpowiadać za animacje ruchu piłki po boisku, bo także ruchy piłkarzy mają z czasem być poprawiane, a animacja wzbogacana o nowe możliwości.

Szkoda tylko, że nie będzie ona dostępna dla graczy na PC, którzy mogą poczuć się jak ludzie gorszego sortu. Aby sprzedać jak największa ilość egzemplarzy gry, poszkodowani zostaną wszyscy gracze PC, którzy dostaną ten sam produkt, co posiadacze Playstation 4 oraz Xbox One. To pokazuje, gdzie EA ma graczy PC i że liczy się dla nich tylko i wyłącznie zysk i nic więcej.