we are football już w czerwcu

We Are Football już w czerwcu!

Wydawca: THQ Nordic
Producent: Winning Streak Games
Data premiery: 10 czerwca 2021
Gatunek: Sportowa

We Are Football zapowiadana jest jako główny konkurent serii menadżerów piłkarskich – Football Manager. Niestety w mojej ocenie nie ma co liczyć na uczciwą konkurencję, jeżeli w ogóle o konkurowaniu może być mowa w przypadku takich produkcji. Obie gry można porównać do rywalizacji, jakie od lat toczą ze sobą FIFA oraz Pro Evolution Soccer.
Menadżer, za który odpowiedzialni są deweloperzy z Winning Streak Games niestety nie mogą pochwalić się licencjami na oficjalne drużyny oraz nazwiska piłkarzy, ale gra bronić się ma innymi aspektami.
Z pewnością poziom wejścia do gry oraz poznania jej mechanik ma być dużo łatwiejszy niż w przypadku swojego dużo bardziej skomplikowanego konkurenta. Każdy gracz nie będzie musiał przebijać się przez tysiące statystyk, aby przejść samouczek.

Pewnym smaczkiem może być też fakt, że w produkcję zaangażowany jest także Gerald Kohler, który pracował także przy Football Manager.
Po raz pierwszy w historii menadżerów piłkarskich będziemy mogli poprowadzić drużyny kobiece, które będą oferowały takie same funkcje jak ich męskie odpowiedniki.
Duży nacisk w grze położono na współpracę z członkami sztabu trenerskiego oraz z samymi zawodnikami.
Główna oś rozgrywki ma kręcić się nie tylko wokół zarządzania zespołem, ale także zarządzania wszystkie aspektami okołosportowymi związanymi z klubem. To gracz będzie odpowiedzialny za tworzenie infrastruktury, zdobywanie większej ilości kibiców, współprace ze sztabem szkoleniowym.

Rozgrywka ma być dużo szybsza niż w przypadku Foobtall Manager, a cały sezon można rozegrać w kilka godzin, a grając w trybie kooperacji, będzie można go zakończyć w jedno popołudnie.
Wraz z rozwojem klubu, zwiększa się także poziom skomplikowania i wyzwania przed nami stawiane staną się coraz trudniejsze. Ze względu na to, że w grze nie znajdziemy oficjalnych licencji, do gry zaimplementowana edytor, który pozwoli na tworzenie własnych lig oraz klubów.

Gra zadebiutuje już 10 czerwca 2021 roku na Steam. Do tego czasu będziemy mogli podszkolić się z Excela i ogarniania wielu tabel jednocześnie, aby nie zaskoczył nas ogrom dostępnych opcji, jakie zobaczymy po uruchomieniu gry. Wiele osób tego typu gry nazywa symulatorem Excela i pewnie w tym przypadku będzie podobnie.