wiedzmin 2 sezon ma date premiery

Wiedźmin 2 sezon ma datę premiery

W końcu, podczas trwającego właśnie Witcherconu twórcy serialu podali datę premiery drugiego sezonu serialu Wiedźmin. Nowe przygody Geralta będziemy mogli obejrzeć już 17 grudnia 2021 roku, czyli twórcom udało się dotrzymać tegorocznej daty premiery i możliwe, że moje podejrzenia odnośnie premiery się właśnie spełniły. Jeszcze jakiś czas temu pisałem, że data premiery drugiego sezonu zbiegnie się z premierą gry Wiedźmin 3 na konsole nowej generacji.
Produkcja serialu wydłużyła się o kilka miesięcy przez kilkukrotne przekładanie premiery w związku z szalejącą epidemią, ale teraz wszystko jest już na dobrej drodze i grudniowej dacie premiery nie powinno już nic zaszkodzić. Zdjęcia do serialu zakończyły się już pod koniec marca. Na ekranie ponownie zobaczymy znane z pierwszego sezonu twarze, ale pojawi się kilka nowych postaci, m.in. Eskel, Lambert, Cahir itp.

Pewne jest to, że serial nie zakończy się na drugim sezonie i to w zasadzie było już przesądzone po premierze pierwszego sezonu. Podczas Witcherconu ujawniono, że odtwórca roli Geralta – Henry Cavill podpisał z Netflixem kontrakt na kilka lat, więc raczej nie będzie on dotyczył tylko kampanii marketingowej. Nie wiem jak Wy, ale ja już zacieram ręce na myśl o drugim sezonie i mam tylko nadzieję, że nie przesadzą z poprawnością polityczną.