wiedzmin 4 w przygotowaniu

Wiedźmin 4 w przygotowaniu?

CD Projekt RED nie ma w ostatnim czasie dobrej prasy. Wszystko za sprawą Cyberpunk 2077 i poprawek, jakie są dodawane. Wielkie DLC, które zostały zapowiedziane przy okazji premiery gry, zostały przeniesione na przyszły rok, bo w pierwszej kolejności deweloperzy muszą załatać podstawkę. Teraz gracze oczekują konkretnych poprawek, a po dwóch miesiącach milczenia otrzymują jedną nową kurtkę, nową fryzurę dla Johnny’ego i dodatkową opcję dialogową do jednej z misji, która w rzeczywistości nie zmienia w rozgrywce nic.
Całe szczęście, że teraz pojawiły się informacje na temat rozpoczęcia prac nad Wiedźminem 4, a dokładniej rzecz ujmując, są to nadal plotki, ponieważ nikt nie wydał oficjalnego oświadczenia. Wiadomo jedynie, że kanadyjskie studio, które w tym roku zostało kupione przez CD Projekt, rozpoczęło poszukiwania osób mających doświadczenia w tworzeniu gier TPP, co może sugerować właśnie powrót do tego, co CD Projektowi wyszło najlepiej i sprawiło, że do momentu wydania Cyberbuga było jednym z najlepiej postrzeganych studiów w oczach graczy.

Z tych ogłoszeń o pracę może wynikać, że wstępne prace nad kontynuacją Wiedźmina rozpoczną się poza granicami kraju i będę prowadzone w Kanadzie. Możliwe, że na dalszym etapie prac większą część spraw przejmą polskie oddziały CD Projekt. Zgodnie ze sprawozdaniem, które zostało ogłoszone przez CD Projekt na konferencji dla inwestorów możliwe, że w 2022 roku ruszą prace nad dwoma tytułami AAA. Osobiście nie zdziwiłbym się gdyby jednym z tych tytułów był właśnie Wiedźmin 4, bo tak słabej opinii i zniszczonego wizerunku CD Projekt nie miał jeszcze nigdy.