windows 11 na horyzoncie

Windows 11 na horyzoncie

Jeszcze nie tak dawno ludzie nie wyobrażali sobie przesiadki na inny system operacyjny niż Windows 8 lub też 8.1 (nie był to oczywiście najbardziej udany system, ale z czasem zdobył sporą popularność). Teraz największą popularnością cieszy się następca tego systemu, czyli Windows 10.
Microsoft właśnie poinformował wszystkich zainteresowanych, że system Windows 10 będzie wspierany do 14 października 2025 roku. Można powiedzieć, że 4 lata to sporo czasu, ale jak wszyscy wiemy, czas potrafi szybko płynąć. 4 lata miną pewnie tak szybko, że nie zdążymy tego zauważyć, a już wsparcie dla najpopularniejszego systemu operacyjnego przestanie funkcjonować.

Czy jest to zapowiedź następcy Windows 10? Nie wiadomo. Czy kolejny system operacyjny od Microsoft będzie nazywał się Windows 11? Nie wiadomo. Gigant nie chciał zdradzić dokładnych planów, co do przyszłości jednak pewne jest to, że skoro przestaną wsparcie dla Windows 10 w 2025 roku, to pewnie nowy system jest już na zaawansowanym etapie prac lub nawet testów. Więcej szczegółów poznamy zapewne na zbliżającej się konferencji Microsoftu, która będzie dotyczyła kolejnych wersji systemu. Na ten moment ciężko nawet spekulować jak miałby wyglądać nowy system i czym w zasadzie miałby być. Dla mnie jednak najważniejszym pytaniem nadal pozostaje kwestia prywatności i tego jak wielka będzie ingerencja systemy w zbierane o nas dane. O tym pewnie nikt głośno nie będzie mówił. Warto jest jednak mieć na uwadze, że nowy system operacyjny zaczyna się malować na horyzoncie, a więcej szczegółów poznamy już w przyszłym tygodniu, bo konferencja Microsoftu planowana jest na 24 czerwca 2021 roku.