wingsuit w battlefield 2042 nie bedzie dla kazdego

Wingsuit w Battlefield 2042 nie będzie dla każdego

Wydawca: Electronic Arts Inc.
Producent: EA DICE
Data premiery: 22 październik 2021
Gatunek: FPS

Jako że Battlefield 2042 rozgrywa się w przyszłości i na ukazującym rozgrywkę trailerze pojawiły się postacie ubrane w tzw. wingsuit, zrodziło to wiele pytań ze strony fanów, czy ten rodzaj kombinezonu będzie dostępny w grze dla wszystkich. EA DICE postanowiło odpowiedzieć na to pytanie dosyć szybko i rozwiać wątpliwości dociekliwych fanów. Odpowiedź nie wszystkim może się spodobać, ale wingsuit dostępny będzie tylko dla jednego specjalisty, więc jeżeli będziemy chcieli skorzystać z tego kombinezonu, to odgórnie będziemy zmuszeni zagrać tą klasą, której kombinezon dotyczy.
W grze będziemy mieli do wyboru kilka specjalizacji, która będzie charakteryzowała się swoją własną technologią oraz możliwościami, więc takie podejście do kombinezonu umożliwiającego latanie i jego przynależności klasowej wydają się dosyć logiczne.

Wingsuit wykorzystywany jest przez specjalistów, którzy wyszkoleni są w nawigowaniu jednostek naziemnych po polu bitwy, co tym bardziej wydaje się oczywiste, że akurat do nich przypisano ten kombinezon. Bardzo dobrze świadczyć to może o balansie w grze, który odgrywa chyba pierwszoplanową rolę i ja tylko mam nadzieję, że podczas rozgrywek nie dojdzie do sytuacji, że wszyscy rzucą się na tą jedną klasę i nagle wszyscy będą chcieli zostać latającymi nawigatorami. Jeśli dojdzie do czegoś takiego (a zaraz po premierze może to być całkiem prawdopodobne), to okaże się, że nie mamy kim i komu nawigować, bo nikt nie będzie walczył jednostkami lądowymi. Z czasem jednak podział na klasy i specjalizacje może wyjść grze na plus tym bardziej że każda z nich będzie miała swoje słabe i mocne strony, co pozwoli każdemu wybrać swoją ulubioną klasę pod własny styl rozgrywki. Mam też nadzieję, że opóźnienie testów technicznych (o których pisałem tutaj) nie wpłynie na opóźnienie premiery gry.