wodny swiat wroci w formie serialu

Wodny świat wróci w formie serialu

Nie każdy może kojarzyć film „Wodny świat”, który swoją premierą miał 26 lat temu (1995). Film niestety został niedoceniony w momencie premiery i dopiero po trafieniu na kasety VHS stał się hitem wypożyczalni i właśnie wtedy można było mówić o sukcesie. Pewnie gdyby historia filmu potoczyła się inaczej, moglibyśmy liczyć na powstanie drugiej części, jednak właśnie przez brak sukcesu finansowego nie było o tym mowy.
Teraz po upływie 26 lat możemy liczyć na to, że otrzymamy serialową kontynuację historii ukazanej w filmie. Nie wiadomo jeszcze czy w serialu wystąpi oryginalna obsada ze względu na wiek aktorów – Kevin Costner w tym roku obchodził swoje 66 urodziny, więc może pojawi się tylko w jakimś epizodzie, ale czy otrzyma większą rolę? Tego nie wiadomo.
Za powstanie serialu odpowiedzialny jest Dan Trachtenberg, a w projekt zaangażował się także producent filmu z 1995 roku.

Co jeszcze wiadomo na temat samego serialu? Wiadomo, że fabuła serialu będzie opowiadała podobną historię co film z 1995 roku. Akcja serialu będzie rozgrywać się w tym samym uniwersum z tą różnicą, że 20 lat później po zakończeniu fabuły z filmu. Nadal ziemia ma być zalana po stopieniu się lodowców, a celem ludzkości jest odnalezienie stałego lądu. Pewne jest też to, że do serialu powrócą bohaterowie znani z filmu, ale nie wiadomo czy wcielą się w nich aktorzy grający w oryginale.
Premiera serialu nie została jeszcze podana do wiadomości ale nie liczyłbym na szybką zapowiedź. Jedynie wiadomo, że prace już ruszyły, ale ta informacja może odnosić się do prac nad scenariuszem, a od scenariusza do premiery jeszcze daleka droga. Ja jednak będę czekał na każdą informację na temat serialu, bo jestem wielkim fanem filmu i z chęcią zobaczę dalsze losy bohaterów.