wymagania sprzetowe oddworld soulstorm ujawnione

Wymagania sprzętowe Oddworld Soulstorm ujawnione

Wydawca: Oddworld Inhabitants
Producent: Oddworld Inhabitants
Data premiery: 6 kwietnia 2021
Gatunek: Platformówka

Do premiery sympatycznej przygodówki Oddworld Soulstorm pozostały już tylko 3 dni i właśnie teraz, twórcy postanowili podzielić się z graczami wymaganiami sprzętowymi. Gra zadebiutuje już w najbliższy wtorek (6 kwietnia 2021 roku). Sprawdź, czy możecie spokojnie czekać na jej premierę, czy może wasz komputer będzie wymagał rozbudowy, aby móc swobodnie cieszyć się grą.

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor: czterordzeniowy z minimalnym taktowaniem 1.7 GHz
Pamięć RAM: 8 GB
Karta graficzna: Geforce GTX 670 (2 GB) lub lepsza
System operacyjny: Windows 7/8/8.1/10

Zalecane wymagania sprzętowe:

Procesor: czterordzeniowy z minimalnym taktowaniem 2.3 GHz
Pamięć RAM: 16 GB
Karta graficzna: Geforce GTX 970 (4 GB) lub lepsza
System operacyjny: Windows 10

Kwestia wymaganego miejsca na dysku pozostaje jeszcze nieznana, co niestety jest coraz częstszym zjawiskiem. Niestety skończyły się czasy kiedy grę wydawano na płycie DVD i ważyła ona tyle, ile zmieściło się na płycie. Teraz można kupić płytę z grą, na której znajduje się 1 GB gry, a 50 GB pobierane jest w ramach premierowej aktualizacji.

Choć wymagania sprzętowe nie wydają się jakieś kosmiczne, to przyznam, że wymagane 16 GB RAM w zalecanych i GTX 970 może nieco szokować. Zdaję sobie sprawę z tego, że GTX 970 swoje lata już ma, a wymagane 16 GB RAMU to już niemal standard, ale należy tutaj przypomnieć, że mówimy tutaj o platformówce, która nie ma powalającej grafiki i nie mamy się co nastawiać na jakieś spektakularne wodotryski. Wymagania są, jakie są, pewnie gra pójdzie większości z Was, ale mam nadzieję, że takie wymagania nie są związane z kiepską optymalizacją gry. O wszystkim przekonamy się już za 3 dni.