wysylka steam deck przesunieta na 2022 rok

Wysyłka Steam Deck przesunięta na 2022 rok

Dopiero co pisałem o premierze Steam Deck i o możliwości zamawiania urządzenia, a już dzisiaj muszę napisać, że jeżeli marzyliście o tym, żeby urządzenie zostało do Was wysłane już w grudniu, ale nie złożyliście jeszcze zamówienia, to raczej nie będziecie mieli już szans na załapanie się na grudniową wysyłkę. Zainteresowanie sprzętem okazało się tak duże, że przerosło oczekiwania Valve i w momencie uruchomienia przedsprzedaży ilość spływających zamówień sprawiła, że firma musiała podjąć decyzję o przesunięciu terminu wysyłki dla osób, które zamówią urządzenia od dzisiaj. Dla nowych rezerwacji i zamówień urządzenia, planowana data wysyłki przesunęła się z grudnia 2021 roku na okolice połowy roku 2022.
O sporym zainteresowaniu Steam Deck może świadczyć już to, że serwery odpowiedzialne za zamówienia nie wytrzymały pod napływem zainteresowanych nabywców i co chwila można było zobaczyć problemy z dostępnością serwerów.

Wielu użytkowników platformy Steam musiało obejść się smakiem lub uzbroić w cierpliwość, czytając jeden z poniższych komunikatów wyświetlanych w momencie zamawiania urządzenia:

– „wygląda na to, że wystąpił błąd podczas inicjowania lub aktualizowania transakcji. Poczekaj chwilę i spróbuj ponownie lub skontaktuj się z pomocą techniczną, aby uzyskać pomoc”
– „Twoje konto jest zbyt nowe, aby zarezerwować wcześniej”
– „Serwery rezerwacji są zajęte, spróbuj ponownie później”
– „Wygląda na to, że w ciągu ostatnich kilku godzin próbowałeś wielu zakupów. Poczekaj chwilę, zanim spróbujesz ponownie”

Wysyłka pierwszych Steam Decków rozpocznie się już w grudniu, ale szczęśliwymi posiadaczami będą tylko te osoby, które nie czekały z decyzją o rezerwacji do ostatniego momentu, tylko zakupiły produkt w ciemno.
Jeżeli chcecie być posiadaczami Steam Deck z dyskiem o pojemności 512 GB, to będziecie musieli się uzbroić w sporo cierpliwości, bo jak zamówicie go dzisiaj, to planowane rozpoczęcie wysyłki jest dopiero na 3 kwartał 2022 roku. Pozostałe wydania z 256 GB i 64 GB dyskami zostaną wysyłane w pierwszym oraz drugim kwartale 2022 roku.

Aby walczyć z botami skupującymi nowe sprzęty w postaci konsol i kart graficznych Valve wprowadziło ograniczenia dla kont, które powstały po czerwcu 2021 roku. Blokada jednak zniknie już jutro, więc wtedy o własny egzemplarz Steam Deck może być bardzo trudno i jednocześnie będzie zdecydowanie drożej niż kupno bezpośrednio od Valve.