xbox game pass bedzie wbudowany w windows 11

Xbox Game Pass będzie wbudowany w Windows 11

W połowie miesiąca pisałem o tym, że powoli zaczynają wyciekać informacje na temat nowego Windowsa („Windows 11 na horyzoncie”), a już można mówić niemal o rzece informacji.
Wiadomo już, że dla wszystkich posiadaczy Windows 10, nowy system zostanie udostępniony do pobrania za darmo. Tak jak miało to miejsce w przypadku premiery Windows 10 – wtedy każdy użytkownik Windows 8 i 8.1 mógł przez ograniczony czas zrobić upgrade do najnowszej wersji systemu. Okres udostępniania nowego systemu ma przypadać na wakacje tego roku, więc myślę, że do końca sierpnia każdy chętny będzie mógł cieszyć się nowym systemem.
Jednak decydując się na ten krok, musicie się poważnie zastanowić czy Wasz komputer sprosta tym wymaganiom, bo niestety nie pójdzie on już na każdym komputerze, a na pewno nie na takim ze słabą kartą graficzną, nieobsługującą bibliotek DirectX 12.

Teraz pojawiła się kolejna informacja, która nikogo nie powinna dziwić – Windows 11 będzie posiadał wbudowany Xbox Game Pass.
Dzięki temu funkcjonalność gier na PC obejmie również automatyczny HDR. To też nie powinno nikogo dziwić, bo według zapewnień Microsoftu, to właśnie system Windows 11 ma być najbardziej przyjaznym dla graczy. Zapewne system będzie pozwalał na łączoną rozgrywkę z użytkownikami Xbox (warto w końcu rozważyć wykupienie Xbox Game Pass Ultimate). Jak dla mnie pewne rozwiązania naprawdę mogą być przydatne dla graczy i z pewnością zwiększa wydajność w grach, ale z drugiej strony już samo spełnienie wymagań sprzętowych systemu będzie świadczyć o tym, że ktoś dysponuje, chociaż przyzwoitym komputerem. Na test przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać…póki co jestem rozdarty między optymizmem w kierunku polepszenia wydajności i pesymizmem, jeżeli chodzi o kwestie prywatności, która już w Windows 10 pozostawiała wiele do życzenia.