xdefiant bedzie darmowa gra od ubisoft

Xdefiant będzie darmową grą od Ubisoft

Wydawca: Ubisoft
Producent: Ubisoft
Data premiery: 2022
Gatunek: FPS

Widać każdy większy producent gier zapragnął mieć w swoim portfolio grę w stylu Call of Duty. Nie inaczej jest też w przypadku Ubisoft, który właśnie zapowiedział swoją najnowszą grę, która pojawi się w przyszłości (obstawiam 2022 rok) i będzie wydana w modelu Free to Play. Gra nosi tytuł XDefiant i będzie sieciową grą FPS. Pierwsze testy trybu 6 vs. 6 ruszą już w przyszłym miesiącu.
Co ciekawe w grze XDefiant będą do wyboru trzy frakcje, które pochodzą z innych gier od Ubisoft:

– Clancy: The Echelon (Splinter Cell)
– Wolfs (Ghost Recon)
– Cleaners i Outcasts (The Division)

XDefiant wydaje się być potwierdzeniem przecieku, do jakiego doszło na początku czerwca, podczas którego Internet obiegła informacja na temat produkowanej gry o nazwie BattleCat – z BattleCat powstał jednak XDefiant. Ubisfot w ujawnionych informacjach wspomina o dostępnych dwóch trybach gry: Dominacja i Eskorta. Po nazwie można mniej więcej wiedzieć czegom mogą one dotyczyć i jak będą wyglądać. Pewne jest też to, że z pewnością w grze pojawi się więcej trybów, a wspomniane dwa, będą pierwszymi z udostępnionych.

Tym co odróżnia XDefiant od innych gier w stylu CoD jest to, że każda z frakcji będzie dysponować specjalnymi umiejętnościami, co wpłynie na strategię oraz możliwość rozgrywki. Oprócz umiejętności charakterystycznych każda z frakcji będzie dysponowała specjalnymi gadżetami, które także będą unikalne w obrębie frakcji. Dzięki temu pojawia się tutaj element PvP znany z gier MMORPG, gdzie każdy gracz pełni określoną rolę tanka, healera czy DPS’a.
Z czasem do gry trafi więcej frakcji, które w jeszcze większym stopniu powinny urozmaicić rozgrywkę. Na razie Ubisoft nie podaje dokładnej daty premiery XDefiant, ale z pewnością jest na co czekać, a sama gra ukaże się tylko na PC (na razie) i będzie dostępna poprzez platformę sprzedażową Ubisoft.