zapowiedz battlefield 2042 napedza popyt na…battlefield 4

Zapowiedź Battlefield 2042 napędza popyt na…Battlefield 4

Wydawca: Electronic Arts Inc.
Producent: EA DICE
Data premiery: 29 października 2013
Gatunek: FPS

Powiedzenie – „nie da się dogodzić wszystkim” idealnie pasuje do serii gier Battlefield. Kiedy ludziom przejadły się już wszystkie współczesne konflikty zbrojne, a seria Call of Duty wkroczyła już w etap podboju kosmosu, wszyscy z utęsknieniem czekali na zapowiedź nowego Battlefielda.
Nie spotkałem się jeszcze z tak pozytywnym przyjęciem zapowiedzi gry, jaki otrzymała zapowiedź Battlefield 1. Wszyscy byli głodni powrotu do realiów I lub II Wojny Światowej i otrzymali to za sprawą właśnie Battlefielda 1. Później przyszła kolej na Battlefield V, który rozgrywał się w czasach II Wojny Światowej, ale tu nie można było liczyć na tak ciepłe przyjęcie, widząc jakieś kobiety na polu walki z protezami bardziej zaawansowanymi technicznie, niż współczesne.

Widać, że po kilku latach od premiery obu gier gracze ponownie zatęsknili za bardziej współczesnymi czasami i konfliktami. O tej tęsknocie niech świadczy fakt, że od momentu oficjalnej zapowiedzi Battlefield 2042, Electronic Arts Inc. musiało zwiększyć ilość i pojemność serwerów, aby sprostać tak wielkiej liczbie napływających graczy. Pewnie się zastanawiacie – „a co w tym dziwnego, że dołożyli kilka serwerów i zwiększyli pojemność już tych istniejących?”. Jest to o tyle dziwne, ale nie zaskakujące, że zwiększenie ilości serwerów i ich pojemności dotyczy gry Battlefield 4. Jest to ostatnia odsłona serii, która podejmowała tematy współczesnych konfliktów zbrojnych. Dla przypomnienia powiem, że Battlefield 4 został wydany w 2013 roku i opowiadał o konfliktach, jakie miały mieć miejsce w 2020 roku, nic zatem dziwnego, że po prezentacji Battlefield 2042 wzrosło zainteresowanie bardziej nowoczesnymi konfliktami. Nowa gra z serii Battlefield pojawi się już 22 października 2021 roku.