Zapowiedź gry

Tak samo jak w branży filmowej, tak samo w branży gier, każdą wydawaną produkcję trzeba odpowiednio zareklamować. Zapowiedź gry, to jeden z najważniejszych elementów kampanii marketingowej. To właśnie ten element, w głównej mierze decyduje o tym czy gra osiągnie sukces czy też nie. Tutaj warto podkreślić, żeby nie mylić zapowiedzi gry ze zwiastunem, ponieważ są to dwie całkiem różne rzeczy.
W momencie gdy jakiś wydawca zdecyduje się zapowiedzieć swoją grę, wtedy już oficjalnie potwierdza, że prace nad nią ruszyły, a pracę nad nią mogą być już na bardzo zaawansowanym etapie. Tak było w przypadku zapowiedzi gry Fallout 4, której zapowiedź oraz premierę dzieliło niespełna pół roku.
Dzięki zapowiedzi gry można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat nadchodzącej produkcji. W zapowiedzi mogą także zawierać się informacje na temat rozgrywki, elementów jakie będzie zawierała gra, fabuły itp. Wszystko zależy w zasadzie od wydawcy, co będzie chciał udostępnić do wiadomości publicznej, a co będzie chciał zachować dla siebie aż do momentu premiery gry.