Zawieszanie się gry

Tych słów nie trzeba chyba specjalnie tłumaczyć, bo ich znaczenie jest jasne dla każdego, kto choć raz spotkał się w trakcie gry z jej przycięciem co polega na nagłym spadku jej płynności (czasami nawet do zera).
Zwykle zawieszanie się gry jest wynikiem zbyt słabego komputera lub jednego z jego podzespołów, który nie spełnia wymagań gry, ale czasami może być to też związane ze słabą optymalizacją gry. Wtedy nie pozostaje nic innego jak tylko zmniejszyć ustawienia graficzne (możliwe też, że konieczna będzie zmiana rozdzielczości gry) i liczyć na to, że to pomoże, bo czasami z optymalizacją bywa tak słabo, że nawet na komputerach high-end niektóry gry potrafią się zawiesić nawet na najniższych ustawieniach graficznych.

Jednak to nie jedyne znaczenie tego słowa, bo zawieszanie się gry może być też spowodowane jej błędem, który nie został przewidziany przez twórców lub pojawia się losowo w określonym momencie. W takiej sytuacji czasami jedynym rozwiązaniem jest odinstalowanie gry i jej ponowna instalacja (zwykle pomaga, ale nie zawsze).
Do zawieszenia może dojść także w momencie gdy w trakcie gry, w tle działa zbyt wiele innych programów lub został uruchomiony jakiś proces, który może powodować błąd w działaniu gry, co w efekcie doprowadzi do jej zawieszenia. Na takie przypadki zawieszania się gry najlepszym rozwiązaniem jest ograniczenie działania innych procesów w tle do minimum.

Sprawdź również: