zdjecia do johna wicka 4 wkrotce sie rozpoczna

Zdjęcia do Johna Wicka 4 wkrótce się rozpoczną

Przyznam szczerze, że jestem nieco zaskoczony informacją o tym, że zdjęcia do filmu John Wick 4 mają ruszyć w najbliższym czasie. Dlaczego mnie to dziwi? Ano dlatego, że film swoją premierę miał mieć już w maju…2020 roku. Pierwszy raz spotykam się z tego typu sytuacją, że film, którego premiera planowana była na zeszły rok, nie miał rozpoczętych jeszcze zdjęć.
Zeszłoroczna data premiery została zapowiedziana w maju 2019, czyli na rok przed. Pandemia rozpoczęła się pod koniec 2019 roku. Wychodzi na to, że twórcy zapowiedzieli premierę filmu na rok przed premierą, i przez pół roku nie zaczęli nawet nad nim prac. Myśleli, że ogarną temat w pół roku? Nie wiem i nie oceniam, ale jest to dziwne.

Wrócę jednak do głównego tematu newsa, czyli informacji o tym, że wytwórnia Lionsgate właśnie ogłosiła, że zdjęcia do kolejnej części filmu wkrótce się rozpoczną.
Cała obsada filmu zamelduje się na planie już w czerwcu. Nie wiadomo ile potrwają zdjęcia, ale z pewnością będą trwały większą część lata. Ujęcia do filmu będą kręcone w Nowym Jorku, Paryżu, Berlinie i Japonii (nie wiadomo w jakim mieście).
Lionsgate tłumacząc opóźnienie rozpoczęcia zdjęć tłumaczy pandemią (jakże jest to wygodna wymówka w dzisiejszych czasach). Pierwotnie zakładali, że zdjęcia będą kręcone jednocześnie do dwóch planowanych odsłon – John Wick 4 i John Wick 5, ale ze względu na logistykę związaną z pandemią nie będzie to możliwe i zdjęcia do piątej odsłony rozpoczną się jakiś czas po zakończeniu zdjęć do czwartej części.

Premiera filmu John Wick 4 planowana jest na maj 2022 roku. Premiera piątej części nie posiada jeszcze nawet przybliżonej daty premiery.
Przy okazji newsa przypomnę też, że twórca pierwszych trzech odsłon serii Derek Kolstad nie bierze udziału w pracach nad kolejnymi częściami, o czym pisałem tutaj.