Zgodność

Zgodność w branży gier komputerowych i sprzętu oznacza to czy podzespoły, które znajdują się w naszym komputerze, sprostają tym, które zostały podane przez twórców, ale zgodność nie jest równoznaczna z wymaganiami sprzętowymi dotyczącymi gier.
Można ją też przypisać do składania komputerów, gdzie zgodność oznacza, to czy skompletowane podzespoły będą ze sobą współgrały i czy na pewno będą maksymalnie wydajne po połączeniu. Wiadomo jak to bywa w przypadku wojen między Intelem i AMD, których podzespoły z pewnością nie będą tak wydajne łączone między sobą, co podzespoły pochodzące tylko od jednego producenta.

To właśnie zgodność określa czy np. dana pamięć RAM będzie pasowała do naszej płyty głównej, czy płyta główna będzie w stanie obsłużyć dany procesor, a jeżeli tak, to jakie może mieć maksymalne i minimalne taktowanie. Wszystkie takie elementy powinny zostać ujęte w specyfikacji technicznej i warto tam poszukać informacji na temat zgodności konkretnych podzespołów. Zgodność może dotyczyć także konkretnego oprogramowania i tego czy uda się je uruchomić w określonym systemie operacyjnym np. Windows.

Sprawdź również: