zmiany w mass effect legendary edition

Zmiany w Mass Effect Legendary Edition

Wydawca: Electronic Arts Inc.
Producent: BioWare
Data premiery: 14 maja 2021
Gatunek: TPP

Do premiery Mass Effect Legendary Edition pozostało już niespełna dwa miesiące. Gra ma zadebiutować już 14 maja 2021 roku, a teraz BioWare postanowiło podzielić się pewnymi informacjami na temat nadchodzącej produkcji.
Właśnie pojawiły się informacje mówiące o zmianach, jakie mają dotknąć zbliżającą się produkcję, a wspomniane zmiany dotyczyć mają rozgrywki.
Najwięcej zmian dotknie pierwszą odsłonę Mass Effect, ale według zapewnień twórców będą to zmiany subtelne, lecz znaczące.
Zmiany dotkną balansu oraz mechaniki, a powodem tego, że największe zmiany dotkną właśnie pierwszą odsłonę cyklu, jest jej największa różnica w stosunku do kontynuacji. BioWare chciało, aby gry były jak najbardziej ujednolicone, ale nie w takim stopniu, aby każda z nich straciła swoje elementy charakterystyczne.

Ulepszeniu ulegnie kamera służąca do celowania, modyfikacje dotkną także umiejętności postaci, w taki sposób, aby wszystkie klasy mogły władać każdym typem broni (specjalizacje nadal będą ograniczone). Poprawie ulegną także odporności, które będą mogły zapewnić nam tymczasowe wzmocnienie.
Będziemy mogli wydawać także polecenia każdemu członkowi drużyny. Wszystkie opisane przeze mnie zmiany dotyczą pierwszej części gry, ponieważ druga i trzecia odsłona doczeka się tylko drobnych poprawek, które w głównej mierze będą dotyczyły poprawki błędów, które powodowały brak możliwości osiągnięcia jakiegoś zakończenia. W przypadku 3 części gry łatwiej będzie o możliwość uzyskania specjalnego zakończenia gry.
BioWare obiecało również, że podzieli się większą ilością informacji bliżej premiery gry. Więc do maja powinniśmy spodziewać się prezentacji jakiegoś gameplayu oraz screenów pokazujących jak wygląda Mass Effect Legendary Edition.